Treningi

Trenując walkę wręcz ciężko jest na samym początku ścieżki uzyskać chociażby podstawową obronność. Zazwyczaj trenerzy mijają się z prawdą lub odsyłają adeptów do klubów bokserskich lub MMA, gdzie główny nacisk kładziony jest na naukę uderzeń, kopnięć oraz innych technik. Przełamując stereotypy przygotowaliśmy etapy treningowe. Na samym początku dążymy do wytworzenia prawidłowych reakcji psychofizycznych adepta. Daje to solidne podstawy do dalszego rozwoju poprawnej techniki kuntao. Dzięki temu, już we wczesnej fazie trenujący zdolny jest do poradzenia sobie w sytuacji zagrożenia. Nie oznacza to iż "pobije" przeciwnika ale raczej zniechęci do dalszego agresywnego zachowania.

Aby osiągnąć założone cele wykorzystujemy szereg ciekawych metod treningowych, łącznie z treningami w terenie. Zajęcia nasze rozwijają wszystkie cechy potrzebne w skutecznej samoobronie, czyli: motorykę, siłę i psychikę.

Efektem "ubocznym" treningów jest poprawa kondycji, siły fizycznej, ogólnej sprawności oraz pewności siebie. Dodatkowo solidny zastrzyk endorfin i często duża dawka świeżego powietrza - którego często brak w naszym zabieganym życiu.